Nowa Sztuka WordPress

Tak, wiem. To już któryś raz w ciągu ostatniego czasu. Jak wiadomo szewc bez butów chodzi, więc ja również cierpiałem na brak porządnego bloga.

Takiego dobrze zoptymalizowanego.

Z wszystkimi funkcjami, dopiętymi stylami i ładnie wyglądającym motywem.

W końcu ostatnio z nieba spadł mi Karol, który napisał do mnie i podesłał linka do takiego fajnego motywu Truemag. Przeglądałem jeszcze trochę motywów, ale to była chyba miłość od pierwszego wejrzenia :)

Opinie o motywie jasno mówiły, że użytkownicy cenią go za jakość kodu. Istotnie – wszystko jak w najlepszym porządku, ale robienie spisu treści dla plików typu single.php to już przesada ;)


 

Za mną kilka dni ciężkiej pracy. Przerobić i ogarnąć 60 wpisów to nie taka prosta sprawa. Teraz przynajmniej wiem, że wszystko jest już tak jak ma być.

 

Z blogiem wiążę trochę planów. Co najważniejsze – pisać, pisać i pisać. Zapuściłem się strasznie, ale kreatywność mi powoli wraca, bo ostatnio zapisałem z 10 szkiców. Także wystarczy teraz znaleźć trochę czasu i publikować tłuste artykuły.

Dodatkowo wprowadziłem w życie pomysł, który wpadł mi już kiedyś do głowy. Tzn. taka mała baza wiedzy o WordPressie. Treściwe odpowiedzi na najróżniejsze pytania. Wszystko to co nie nadaje się na jakikolwiek wpis, a fajnie byłoby o tym napisać.


 

Trzymaj za mnie kciuki, aby udało mi się wytrwać w postanowieniu pisania. Czekam również na Twój komentarz jak Ci się (nie) podoba nowy motyw.

Opublikowany przez Kuba Mikita

Miłośnik minimalizmu i prostoty, bo nie potrafi stworzyć niczego ładnego. Ma kołdrę, na której wypisane są funkcje WordPressa.

8 odpowiedzi na “Nowa Sztuka WordPress”

  1. No wiadomo – poprzednią odsłonę robiłem sam od podstaw więc nic dobrego z tego nie mogło wyjść :D

   1. Oj tam od razu nie mogło :) Moze jedynie – nie bylo chęci lub większej ilości czasu na dalsze rzeźbienie.

    BTW 3 sugestie do obecnego wyglądu:

    – w header dociągnij menu toolbar do góry
    – w komentarzach dodaj widok drzewa/zagnieżdżenia odpowiedni bo łatwiej się przegląda i czyta komentarze
    – to info o autorze wpisu w headerze wpisu jest bez sensu skoro to samo jest po lewej stronie, do tego dubel tytułu chyba, że to podtytuł(?)

    1. Dzięki za sugestie :)

     Już się do nich odnoszę:
     – header jest tak specjalnie, zobacz demo motywu. Zastanawiam się czy tego nie użyć :)
     – jest zagnieżdżenie w komentarzach, przy 3 poziomie już widać wyraźnie :) A pierwsze są oddzielane 1px borderem
     – to jest format postu: status i jest tak zrobiony, że pokazuje autora oraz treść właściwą. Do tego doszedł dłuższy content i tak wyszło niefortunnie :)

Możliwość komentowania została wyłączona.