Rok 2014 się kończy dlatego postanowiłem podzielić się z Tobą najlepszymi blogami z różnych dziedzin, które zagościły w moim czytniku RSS.

Witryny wylistowałem w kolejności takiej, jaką podsunął mi feedly.

Smashing Magazine

Dużo fajnych artykułów na tematy webdeveloperskie. Bardzo dużo artykułów, które tam się pojawiają wywołują u mnie reakcję „muszę obczaić więcej na ten temat”.

DropDire

Przemek (mam nadzieję mogę mu tak mówić chociaż wódki żeśmy razem jeszcze nie pili) pisze o WordPressie i Drupalu. Chociaż Drupal mnie nie interesuje, to za te opisane wtyczki – perełki zasłużone miejsce w tym zestawieniu.

WPzen

Blog Bartosza znalazł się tutaj z dwóch powodów. Wybiera on świetne motywy (w moim guście) i tworzy z nimi zestawienia, oraz przedstawia „przetworzone” informacje na temat nowinek ze świata WordPressa. Czasem na oficjalnym blogu nie ma wszystkich informacji i trzeba szukać coś dalej. A tak na WPzen mam wszystko pięknie opisane co i jak.

Potrafi.eu

Fajny blog motywująco – informujący. Szczerze powiem że nawet nie wiem kto go prowadzi, ponieważ redakcja się ukrywa :) ale artykuły czytam wszystkie, cokolwiek pojawi się nowego.

Relatywnie Obiektywna

Blog Kasi nie znalazł się tutaj ze względu na to, że jest ona moją lepszą połówką ;) Jest to jeden jedyny blog lifestylowy, który czytam i który jakoś kreuje moją opinię. No dobra, trochę jest w tym zasługi tego, że pisze go Kasia. Jest w pozytywnym tonie, a nie „to źle, tamto be” więc dobrze mi się go czyta. No i w dyskusjach bez dna można zarobić dużo linków z komentarzy :P

Majsterkowo

Blog Łukasza, który lubię czytać, bo lubię sobie dłubać. A że nie mam czasu na dłubanie własnoręcznie to zadowalam się tym co zrobią inni :)

Tuts+ Code – WordPress

Dużo kodu i fajnie wyjaśnione kwestie. A ja lubię patrzeć na kod i zdobywać nowe informacje. Szczególnie o WordPressie.

WPMU DEV’s Blog – Everything WordPress

Bardzo fajne artykuły o tematyce WordPress i pokrewne. Nie przechodzę obojętnie obok żadnego artykułu.


To wszystko. Wybrałem tylko kilka blogów, chociaż mógłbym więcej. Minęłoby się to wtedy z celem, kiedy polecałbym blogi rzadko aktualizowane, chociaż bardzo dobre. Mam tu na myśli np. wpninja.pl Szymona, wpsamurai.pl Pawła czy blog Webfaces Agnieszki. Do głównego zestawienia ich nie wrzuciłem, ale warto o nich wspomnieć :)

Przygotowałem również plik OPML z opisanymi blogami, gotowy do zaimportowania do Twojego czytnika. W zamian za to perfidnie wyżulę od Ciebie like. Mam nadzieję, że się nie obrazisz :)

Opublikowany przez Kuba Mikita

Miłośnik minimalizmu i prostoty, bo nie potrafi stworzyć niczego ładnego. Ma kołdrę, na której wypisane są funkcje WordPressa.

8 odpowiedzi na “8 najlepszych blogów w moim czytniku w roku 2014”

    1. Zastanawiałem się czy chodzi Ci o parametr, że jest przekierowanie i już miałem kierować Cię do mojego nowego wpisu o maskowaniu linków, ale po drugim komentarzu, który napisał Artur stwierdziłem, że faktycznie coś jest nie tak :)

      Okazało się, że to iThemes Security przyblokował query z http i https w .htaccess i nie puszczało ruchu. A najdziwniejsze jest to, że na moim kompie śmigało pięknie :)

      Dziękuję za wiadomość.

Możliwość komentowania została wyłączona.