Dzisiaj powstał zespół w popularnym komunikatorze Slack dla polskiej społeczności WordPressa. Każdy może do niego dołączyć i szybko uzyskać odpowiedzi na pytania.

Slack to świetny komunikator, wykorzystywany przez organizacje i firmy, w tym przeze mnie. To dość świeży produkt, ale bardzo szybko podbija świat. Jeśli jeszcze nie wiesz co to jest, możesz zobaczyć krótki filmik wprowadzający:

https://www.youtube.com/watch?v=9RJZMSsH7-g

Po co mi Slack

Wiem, istnieją dwie grupy na Facebook zrzeszające polską społeczność WordPress. Jest również oficjalne polskie forum WordPress. Nawet jest globalny zespół WordPress na Slacku. Ale nie ma żadnego czatu dla polskiej społeczności.

W tym zespole otrzymasz pomoc po polsku, oraz będziesz mógł przejrzeć najnowsze polskie artykuły o WordPressie. W tej chwili dostępne są kanały:

 • ogolne – wiadomości dotyczące zespołu
 • motywy – pomoc dotycząca motywów
 • wtyczki – pomoc dotycząca wtyczek
 • wordpress – pomoc dotycząca ogólnie WordPressa
 • zlecenia – wiadomości dotyczące zleceń
 • blogi – najnowsze artykuły z blogów o WP
 • inne – kanał zbiorczy na niepasujące nigdzie indziej wiadomości

 

Dołącz do zespołu WordPress Polska

Do zespołu możesz dołączyć klikając w przycisk niżej. Na podanego maila przyjdzie po chwili zaproszenie do dołączenia do zespołu.

Jeśli chcesz zaprosić znajomych do rejestracji możesz odesłać ich do tego wpisu, lub podesłać im link do prostej strony rejestracji:

https://slack.wpart.pl

Jeśli masz już jakieś konto na Slacku to podaj ten sam adres email. Będziesz w dwóch (lub więcej) zespołach jednocześnie.

Zarejestrowane osoby mogą otworzyć Slacka w przeglądarce za pomocą poniższego przycisku:

Opublikowany przez Kuba Mikita

Miłośnik minimalizmu i prostoty, bo nie potrafi stworzyć niczego ładnego. Ma kołdrę, na której wypisane są funkcje WordPressa.

12 odpowiedzi na “Kanał WordPress Polska na Slack”

 1. Wiem, istnieją dwie grupy na Facebook zrzeszające polską społeczność WordPress. Jest również oficjalne polskie forum WordPress. Nawet jest globalny zespół WordPress na Slacku. Ale nie ma żadnego czatu dla polskiej społeczności.

  Kiepski research, jest kanał #wordpress-pl na Freenode, czyli oficjalny polski kanał supportu dla WordPressa.

    1. Zajrzałem i powiem Ci, że wysiłek włożony w połączenie się do tego kanału jest dość duży. Podejrzewam, że często jest to nie do przeskoczenia dla zwykłego „fejsbukowicza”

     1. Cóż, są bramki WWW, ale jasne, Slack ma sporo przewag nad IRC-em (i jednocześnie sporo wad, szczególnie w bezpłatnej wersji). Może warto pomyśleć nad botem łączącym ze sobą oba kanały? Da się to zrobić bez większych problemów.

     2. Można połączyć, ale moim zdaniem lepiej jest zaprosić te kilka osób z IRC na Slacka, niż rozbijać wszystkich na dwa kanały, które działają w sumie tak samo. Slack poza tym w ogólnym rozrachunku jest lepszy, nawet w darmowej wersji.

     3. No to w ciągu 3 dni na Slacku zapisało się blisko 80 osób i każdy siłą rzeczy zostaje, bo ma tam już konto i cały czas jest z nim kontakt :) co prawda userów online jest dość mało, ale myślę, że wraz z rozwojem zespołu ta ilość będzie rosnąć.

     4. 1. Promocja (serio, nie mam pojęcia skąd ludzie dowiadują się o kanale na IRC-u, ale się dowiadują)
      2. Poczatkowy boom. Mam oczywiście nadzieję, że całość się nie rozmyje, ale w dłuższej perspektywie odpływ aktywnych użytkowników jest nieubłagany, regularnie będą wchodzić jedynie osoby używające i tak Slacka w pracy.

Możliwość komentowania została wyłączona.