Jeśli piszesz bloga podpisując się imieniem i nazwiskiem – duży + dla Ciebie. Warto o sobie wspomnieć pod każdym wpisem tak, aby czytelnik wiedział kto do niego pisze. Niektóre szablony mają opcje wyświetlania takiego podpisu – czasem ładnie, czasem brzydko – a niektóre w ogóle czegoś takiego nie obsługują. Dlatego w tym wpisie na stół bierzemy prostą wtyczkę pozwalającą na wyświetlanie takiego podpisu.

Dane techniczne:

 • Wtyczka – WP Biographia, wersja 3.0.1
 • WordPress – wersja 3.3.2

 Ogólne informacje

Wtyczkę można ściągnąć z Oficjalnego repozytorium WordPress’a, strony autora lub z GitHuba. Autorem wtyczki jest Gary Gale, który odwalił kawał dobrej roboty. Plugin jest cały czas rozwijany, razem z polskim tłumaczeniem, którego autorem jestem ja. W obecnej wersji nie ma niestety dodanych funkcji __() dla niektórych fraz w menu admina, przez co nie mam możliwości dodania tłumaczenia. Jeśli owe wejdą, zaktualizuje je jak najszybciej.

Konfiguracja i ustawienia

Jako, że wykonane jest polskie tłumaczenie – z wtyczką nie powinno być większych problemów. Jeśli jednak takie się pojawią – proszę o komentarz do tego wpisu – postaram się pomóc w miarę możliwości. Konfiguracja przebiega bardzo łatwo. Z najważniejszych opcji mogę wymienić możliwość załadowania własnych ikon, dodawania własnych serwisów społecznościowych przez filtry, wyłączenie możliwości wyświetlania w określonych stronach, kategoriach lub dla autorów oraz przejrzysty kod CSS. Przed zainstalowaniem wtyczki możesz zapoznać się ze wszystkimi opcjami rzucając okiem na screeny panelu administracyjnego plugina. Tekst wyświetlany w ramce edytowany jest w ustawieniach profilu konta na blogu – więc prosto i przejrzyście.

WP Biographia - zakładka wyświetlanie

WP Biographia - zakładka wyłączenia

WP Biographia - zakładka style

WP Biographia - zakładka treść

WP Biographia - zakładka ustawień domyślnych

Opublikowany przez Kuba Mikita

Miłośnik minimalizmu i prostoty, bo nie potrafi stworzyć niczego ładnego. Ma kołdrę, na której wypisane są funkcje WordPressa.

15 odpowiedzi na “Wyświetlanie podpisu autora we wpisach – wtyczka WP Biographia”

  1. Nie ma jako takiego „domyślnego systemu” takich podpisów. Wszystko jest zależne od szablonu. Niektóre oferują taką możliwość, a inne nie. Zazwyczaj też jeśli oferują to da się ją wyłączyć jeśli nie odpowiada nam. Chociaż wtedy lepiej już ją optymalizować niż dołączać zewnętrzny kod.

 1. Ciekawa wtyczka. Pewnie zainstaluję zwłaszcza, że „Plugin jest cały czas rozwijany, razem z polskim tłumaczeniem, którego autorem jestem ja.” Wielki plus dla Ciebie za to :) Będę wpadał tu częściej.

 2. Cześć Kubo,

  Mam do Ciebie pytania:
  1. Gdzie mam wpisać tę treść:
  „Od niedawna miłośnik blogowania. Początkujący pozycjoner. Zajmuje się szeroko pojętym webmasterstwem, a w wolnych chwilach studiuje Automatykę i Robotykę.”

  2. Jak zmienić wygląd zdjęcia – bo jest takiej kiepskiej jakości?

  Dzięki

  1. Cześć Pawle :)

   1. Ja akurat mam obsługę takiego czegoś dostępną w motywie, a tekst jest brany z profilu. Czyli wchodzi w edycje profilu (prawy górny róg na pasku admina) i edytujesz pole Biografia w sekcji „O Tobie”.
   Jeśli to nie da efektu, bo nic Ci sie nie wyświetli w motywie to opisywałem kiedyś wtyczkę WP Biographia –

   2. Zdjęcie to które wyświetla się przy komentarzach? Musisz to zrobić na swoim koncie w gravatar.com

 3. Czy jest możliwe ze w mojej skórce nie ma możliwosći dodania zdjecia do wtyczki WP Biographia? Nie ma takiej opcji w edycji profilu i nie widze we wtyczce. Czy coś robie nie tak, czy po prostu nie ma takiej możliwośc? A jezeli nie ma to czy mozna temu jakoś zaradzić?

  1. Awatar nie zależy od WordPressa. Musisz go przypisać do swojego adresu email w gravatar.com. Czyli jeśli nie masz konta to zakładasz przez tą stronę konto na WordPress.com, wrzucasz zdjęcia, przypisujesz do adresu (możesz dodać kilka adresów) i dajesz się rozejść obrazkom :)

 4. Wpiąłem wtyczke Avatars, ale gravatara tez bedę muiał użyć. Dzięki za pomoc

 5. Witam, a jak dodać to tak, żeby np byli do wyboru autorzy? Jeśli np dwóch tworzy treści i do danego tekstu trzeba wybrać raz ytego raz tego. Będe wdzięczna za pomoc.

  1. Każdy z autorów ma swoje pole Biografii w profilu. Do wpisów przypisany jest ten autor, który zapisuje wpis (np. jako szkic do przeglądu) także to powinno działać automatycznie.

 6. Hej. Mam pytanie, czy ta wtyczka umożliwi mi usunięcie autora z wpisu w szablonie bussiness elite?

 7. Cześć! Możliwe, że działam trochę naokoło, ale chciałam użyć tej wtyczki do dodania tekstu po każdym poście (na zasadzie jesli się podobało, dołącz do FB, zapisz się na newsletter lub dołącz do grupy).

  W tym celu wymyśliłam sobie ramkę z tekstem i możliwością dodania linków. Zainstalowałam wtyczkę, przeedytowałam swój profil, ale widzę, że tekst wyświetla się ciągiem (bez spacji tam, gdzie je dałam między kolejnymi punktami) i bez możliwości dodania linków.

  Czy jest jakaś szansa, żeby tak to zmodyfikować? A może kojarzysz inną wtyczkę, która mogłaby załatwić temat? Z góry dziękuję!

  1. Cześć Natalia, szczerze powiem, że to faktycznie droga naokoło :) Jednak ta się do tego raczej nie nadaje. Wtyczki konkretnej nie kojarzę, ponieważ to dość prosta sprawa, którą da się załatwić kilkoma liniami kodu.

   Jeśli jednak chcesz jakieś rozwiązanie do wyklikania to może kierunek „reklam” byłby dobry? Ta wtyczka https://wordpress.org/plugins/insert-post-ads/ pozwala na dodanie dowolnego kodu na końcu postów.

Możliwość komentowania została wyłączona.