Próby instalacji bądź aktualizacji wtyczek mogą skończyć się niepowodzeniem. WordPress włącza na czas instalacji tryb konserwacji, co skutkuje niemożliwością dostania się na bloga, nawet do panelu administratora. Zmotywowany poprzez doświadczenie takiej sytuacji wyjaśniam jak można łatwo poradzić sobie z tym błędem.

Co zrobić kiedy wystąpi tryb konserwacji

Rozwiązanie jest banalnie proste, nie trzeba grzebać w bazie danych. Wystarczy zalogować się na FTP, do katalogu głównego bloga i tam usunąć plik .konserwacja lub .maintenance. Nazewnictwo tego pliku zależy od ustawionego języka. I to wszystko. Twój WordPress działa już w normalnym trybie.

Jeśli masz jakiś problem lub pytania, zapraszam do pozostawienia komentarza lub kontakt.

Opublikowany przez Kuba Mikita

Miłośnik minimalizmu i prostoty, bo nie potrafi stworzyć niczego ładnego. Ma kołdrę, na której wypisane są funkcje WordPressa.

8 odpowiedzi na “Wyłączenie trybu konserwacji WordPress”

  1. Jak dla mnie to żadne błąd. Czasami podczas instalacji wtyczki coś pójdzie nie tak i lepiej żeby się włączył tryb konserwacji niż jakiś błąd na stronie.

    1. Samo włączanie trybu konserwacji na czas instalacji wtyczek to nie jest żaden problem. Zaczyna się on wtedy, kiedy coś pójdzie nie tak i instalacja stanie w miejscu, jak zdarzyło się to mi. Spowoduje to całkowite zablokowanie dostępu do bloga, nawet przez panel admina.
      We wpisie nie chodzi o całkowite zablokowanie opcji trybu konserwacyjnego, tylko przywrócenie dostępu do bloga. Ten tryb będzie włączał się za każdym następnym razem tak jak poprzednio :)

  2. Jeszcze nie zdarzyło mi się zabić WordPressa do tego stopnia, żeby nawet z panelu admina nie odpowiadał, ale na pewno zapamiętam sztuczkę na przywrócenie go do życia :)

  3. Witam, przypadkowo przy aktualizacji pluginów kliknąłem wstecz na stronie i mi przerwało aktualizacji i mam tryb konserwacji. Łączę się przez FTP ale nie widzę pliku .konserwacja lub .maintenance. Pomocy co robić?

  4. Witam, robiłem aktualizacje szablonu, włączył się tryb konserwacji i się „zaciął”. Usunąłem plik, o którym wsponniałeś .maintenance, odświeżyłem pojawiła mi się biała strona. Nie umiem nawet do PA wejść. Dzięki za pomoc.

Możliwość komentowania została wyłączona.