Już w tą sobotę, 20 sierpnia 2016 odbędzie się czwarta edycja 24 godzinnej konferencji online – WordSesh. Udział w niej jest kompletnie darmowy i zapisać może się każdy.

O WordSesh

Rok temu brałem udział w oglądałem WordSesh 3 i było naprawdę ciekawie. Prelekcje wyglądają podobnie do tych na WordCampach i WordUpach z tym, że… każdy siedzi w swoim domu. Cała konferencja zaczyna się w godzinie 0 czasu UTC, a kończy o godzinie 24, po dokładnie 24 godzinach. My mamy o tyle komfortową sytuację, że przesunięcie czasowe jest nie wielkie, bo trwa tylko godzinę. Wszystko transmitowane jest w serwisie Crowdcast.

Całość zorganizowana jest bardzo dobrze, my nie musimy się pokazywać, ale za to mamy możliwość komunikacji z prelegentem za pomocą wiadomości i shoutboxa. Zwykle do prelekcji można zadawać własne pytania. Wszystkie prelekcje odbywają się w języku angielskim.

Program konferencji

W programie kilka prelekcji jeszcze pozostaje niewiadomymi, lecz większość z nich jest znana.

ws-plan

Weź udział

Na konferencję można zapisać się na stronie projektu. Praktycznie jednak nie każdy (nikt?) nie będzie w stanie wytrzymać pełne 24h przy komputerze oglądając prelekcje. Jednak nic straconego, wszystko będzie nagrane i udostępnione po zakończeniu wydarzenia.

Przy okazji jeśli jeszcze nie masz wykupionego biletu, to szoruj na stronę WordCamp Polska go kupić, bo czasu zostało na prawdę nie wiele :)

A co do WordSesh – weźmiesz udział? Słyszałeś już o tym wydarzeniu?

Opublikowany przez Kuba Mikita

Miłośnik minimalizmu i prostoty, bo nie potrafi stworzyć niczego ładnego. Ma kołdrę, na której wypisane są funkcje WordPressa.

W odpowiedzi na “WordSesh 4 – czyli WordCamp bez wychodzenia z domu”

Możliwość komentowania została wyłączona.