Użytkownicy, którzy niedawno zaktualizowali Google Analytics by Yoast mogli być dziś nie lada zaskoczeni.

Po udanym procesie w ich menu pojawiła się nowa ikona a dokładnie mały zielony potwór. Choć do Analiticsa, na co dzień nie używam dodatkowych wtyczek to podczas aktualizacji pluginów na jednej ze starych stron niespodziewana wizyta nowej ikony wprawiła mnie samego w niezłe osłupienie.

Dodać można również, że niektórzy przez ten fakt podejrzewali, że ich strony zostały zhakowane.

MonsterInsights

Cała sytuacja wynikła z tego, że Syed Balkhi, założyciel WPBeginner.com, nabył prawa do wtyczki za nieujawnioną kwotę i zmienił jej nazwę na MonsterInsights.

Joost de Valk, założyciel Yoast.com, mówi, że firma koncentruje się na swojej podstawowej ofercie, czyli optymalizacja SEO i że ta wtyczka nie pasuje do ich planu.

Jednym z „problemów” spotykanych w szybko rozwijającym się biznesie jest to, że trzeba wybrać jedno, na czym należy się skupić. Dokonaliśmy tego wyboru: będziemy koncentrować się na tworzeniu najlepszych produktów SEO: wtyczki, książki i programy szkoleniowe.

Oprócz zmian nazwy i nowej ikony menu, wtyczka jest taka sama i powinno działać normalnie dla wszystkich użytkowników. Według Balkhi, dodatkowe funkcje są już w drodze i pojawią się później.

W ciągu najbliższych 8 miesięcy, będziemy dodawać nowe opcję, które wiemy, że pokochacie. Ponieważ jest to plugin, którego będziemy używać w całym pakiecie naszych produktów i stron internetowych, możecie się spodziewać, że będzie doskonale wykonany.

Ponieważ plugin Google Analytics dla WordPressa był pierwszym ważnym pluginem stworzony przez de Valka, przekazanie go dla nowego właściciela było słodko-gorzki doświadczeniem.

Chociaż jestem bardzo zadowolony z decyzji w sprawie znalezieni tej wtyczce nowego domu, odczuwam również dużą nostalgię. Ten projekt było ze mną przez bardzo długi czas, ale ufam, że Syed i jego zespół jeszcze bardziej go udoskonalą.

Przejęcie wydaje się doskonałym uzupełnieniem ich innych produktów takich tak OptinMonster i WPForms gdzie dane analityczne pomogą i ułatwią podjąć istotne decyzje optymalizacyjne.

Dajcie znać, co myślicie o wtyczce i jej nabyciu w komentarzach!

Źródło

Opublikowany przez sylwestrus

Autor i administrator forum labseo.pl . Pasjonata SEO, współczesny ekonomista z zamiłowania grafik, informatyk czyli krótko mówiąc geek. Fan dobrej muzyki, wiedzy współczesnej oraz klasyki kina.

5 odpowiedzi na “Syed Balkhi nabył wtyczkę Google Analytics Yoast i nazwał ją MonsterInsights”

Możliwość komentowania została wyłączona.