Mam nowy system komentarzy.

Wiesz już, że mam niezbyt pozytywne podejście do Disqusa. Dlaczego więc go zainstalowałem? Bo do każdego wpisu „traciłem” po kilka komentarzy.

Przez ostatnie kilka wpisów dostępna była taka mikro ankieta. Nad polem komentarzy był dostępny przycisk z napisem „Skomentowałbym jeśli byłby Disqus”. Liczone były tylko indywidualne osoby, a jednak każdy artykuł miał parę kliknięć.

Zobaczymy więc jak będzie się sprawował Disqus. Podobno jedyna rzecz jaką tracę to awatary komentujących.

Opublikowany przez Kuba Mikita

Miłośnik minimalizmu i prostoty, bo nie potrafi stworzyć niczego ładnego. Ma kołdrę, na której wypisane są funkcje WordPressa.

29 odpowiedzi na “To się dzieje naprawdę”

  1. Tracę podczas przenoszenia. Żaden z poprzednich komentarzy nie ma awatara i jeśli będę chciał wrócić do komentarzy WordPressowych to też chyba tracę wszystkie awatary, które są przy komentarzach z Disqusa

 1. Dobra zmiana! :) Jestem jedną z osób, która kliknęła ten guzik. Disqus znacznie upraszcza komentowanie – nie muszę wypełniać za każdym razem wielu pól na każdym jednym blogu :)

  1. Teraz tak, ale w poprzednich wpisach nie ma awatarów i nie będzie ich jak przejdę spowrotem na komentarze WordPressowe :)

   PS. Disqus twierdzi, że cieszysz się małą reputacją :( pewnie Cię zminusowali gdzieś okrutnie

   1. Nie, nie, chodziło mi, że nagle w komentarzach ruch :D

    Czas ładowania wiadomo, musi być odrobinę dłuższy, ale zawsze możesz pacnąć disqusa /on click/ albo /lazy load/.

 2. Mam wrażenie, że kiedyś gdzieś już zażarcie dyskutowaliśmy o tym systemie – pewnie zaraz po tym, jak zachęcałem wszystkich do jego używania na WordCampie 2014…
  Cieszę się, że zmieniłeś zdanie – jak widać nawet największych przeciwników można przekonać – witamy na ciemnej stronie mocy :)

 3. Ja kliknąłem raz – niechcący.
  Generalnie na jednym z blogów (nie pamiętam niestety u kogo) pojawiła się informacja o tym, że Disqus wprowadzi reklamy no i o tym, że teraz linki kierują nie do dyskusji na blogu, a na ich społecznościówce :) Ja niestety nie mogę korzystać choćby w związku z brakiem CommentLuv czy brakiem możliwości napisania integracji z SalesManago. Zdecydowanie lepiej zainstalować IntenseDebate (wg mnie).

Możliwość komentowania została wyłączona.