Budowanie listy adresowej w dzisiejszym świecie internetowym to złoto internetu. Google ciągle coś zmienia i co raz trudniej jest zdobywać wysokie pozycje, a mając adresy email można jedną wiadomością poinformować swoich wszystkich czytelników o nowym wpisie na blogu czy klientów o nowym produkcie/usłudze.

Do budowania listy adresowej potrzebny Ci jest autoresponder

Gdzie kupić dobry i tani autoresponder?

Osobiście sam korzystam i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł Eresponder Pro firmy GVO. Po pierwsze jest to bardzo mały koszt miesięczny bo tylko około 30 złotych, a dodatkowo dostajesz pokój konferencyjny, easy wideo producer i hosting na podpięcie czterech domen. Porównując go do innych dostępnych na polskim rynku, nie ma sobie równych :)

Budowanie listy adresowej

Łatwość budowania listy adresowej czyli jak to szybko ustawić, żeby działało na zawsze.

Jak ustawić autoresponder GVO – tworzymy pierwszą kampanię

https://www.youtube.com/watch?v=whlzZ7sJgM4

Jak wysłać biuletyn do subskrybentów/czytelników/klientów.

Pobierz gotową stronę przechwytującą.

https://www.youtube.com/watch?v=VQ1-CuhnP5k&feature=youtu.be

Dlaczego trzeba budować listę adresową?

Słyszałeś powiedzenie „miej listę lub giń”? Już dawno udowodniono, że ktoś kto ma listę 10 000 subskrybentów, czytelników czy klientów już nigdy nie będzie musiał zajmować się pracą :)

Z takiej listy można generować bardzo duże dochody w dodatku zdecydowanie mniejszym kosztem, bo ile kosztuje napisanie Cię jednego emaile, nic? Nie no sorki, trzeba w to zainwestować, ale nie kasę tylko czas.

Piotr Majewski, jeden z topowych marketerów powiedział kiedyś tak:

„To, czego nie przeskoczysz w drodze do wielkich zarobków, to posiadanie własnej listy mailingowej. Najprościej taką zbudować tworząc tematyczny serwis www, z darmowym bonusem, który dasz osobom chcącym zapisać się na listę. Tylko dzięki tej metodzie moje listy generują ok 100 nowych osób dziennie.”

Posiadanie listy adresowej czyni Twój biznes niezależnym i samowystarczalnym, ponieważ mając listę adresową…

 1. Możesz aktywnie i wtedy, kiedy Ci to pasuje kierować na strony, na których Ci najbardziej zależy.
 2. Nie musisz nikogo prosić ani pytać o pozwolenie na promocję konkretnej strony.
 3. Nie musisz nic płacić za ruch, który sam generujesz.
 4. Możesz pozwolić sobie na wielostopniowy marketing – najpierw budowanie zainteresowania, potem sprzedaż.
 5. Możesz w dowolnej chwili wprowadzić nowy produkt albo nową linię produktów i skierować na nie ruch.
 6. Możesz tworzyć nowe biznesy i od razu zasilać je Klientami.

Mając własną listę adresową jesteś PANEM WŁASNEGO BIZNESU.

Budowanie listy adresowej to podstawa każdego ebiznesu, który ma przynieść niezależność finansową.

Opublikowany przez Dominik Jędrzejczak

Reseller w GVO. Autor bloga DominikJedrzejczak.PL oraz kilku innych witryn jak np. najlepszyczas.pl Pomaga początkującym stawiać blogi i rozkręcać własne ebiznesy :)

7 odpowiedzi na “Budowanie listy adresowej”

 1. Masz rację.
  Lista to podstawa. Niestety wiele osób o tym zapomina albo wie, że trzeba ją mieć, ale nie robi nic w kierunku budowy własnej listy.
  Nie można się zniechęcać nawet wtedy gdy na początku blogowania mało osób podaje swój mail. Każda duża lista mailingowa zaczyna się od pierwszego zapisu, tak jak każda długa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Warto o tym pamiętać.
  Pozdrawiam,
  Jacek Pastuszko

 2. Kolejny świetny post. Tylko te filmiki………… Sorry, po 2 minutach miałem ochotę wyskoczyć przez okno. Z taką dykcją to lepiej robić filmiki nieme przynajmniej coś zrozumiałbym.

  1. No to Marcinie pokaż swoje. Wiesz zawsze mogę je zastąpić.
   Z tego co piszesz wynika, że ja jestem amatorem a ty profesjonalistą. Napisz do mnie z chęcią zamienię wideo na twoje „expercie”.

 3. Najgorzej rozpocząć zabawę z mailingami bez bazy adresowej. Czy masz moze doswiadczenie w kupowaniu baz? Widzę, że w sieci jest duzo firm sprzedajacych targetowane bazy z adresami firm. I teraz pytanie czy warto takie bazy kupować aby wysłać do nich zapytanie i zachęcić do swojej oferty? Przeczytałem gdzieś, że takie bazy mogą zawierać spamtrapy i wtedy jest problem. Natomiast znalazem także program Anomail 2014, ktory podobno usuwa z bazy adresowej znane pulapki. Czy warto sprobowac rozsylac mailing do takiej bazy bo strona internetowa nie generuje mi ruchu na takim poziomie jakbym chcialbym

 4. Budowa listy adresowej, jeśli jest prowadzona poprawnie – tzn. pozyskujemy kontakty z naszej grupy docelowej, może bardzo szybko wypromować każdy biznes. To najlepsze moim zdaniem metoda promocji.

Możliwość komentowania została wyłączona.