Problemem stereotypowego programisty jest niechęć do spędzania czasu wśród ludzi. Chociaż jest to dość przerysowane to ma w sobie ziarenko prawdy. Kiedy mam do wyboru wyjście gdzieś albo pokodowanie czegoś, to raczej wybrałbym to drugie. Gdyby nie Kasia.

Kasia to ta moja bardziej towarzyska połówka. Razem z Asią postanowiły zorganizować spotkanie dla blogerów. Przy okazji wkręcić mnie do przełączania slidów prezentacji (w końcu kto tu ma tytuł inżyniera) i hejtowania ich pomysłów.

blogUP

To nie było spotkanie takie jak wszystkie inne. Forma była do końca trzymana w tajemnicy.

Kasia od początku wiedziała, że na blogUPie nie będzie prelekcji co automatycznie wypisało je z grupy wszystkich spotkań jakie znam.

Zamiast prelekcji były warsztaty, ale nie z kategorii „jak założyć/prowadzić bloga”, a bardziej integrujące i rozwijające umiejętności pracy w grupie. Złożyło się nawet tak, że przyszły osoby nie posiadające bloga, a chcące się dowiedzieć jak to zrobić.

Frekwencja

Było w sumie 12 osób. (Bardzo) mało ogólnie, średnio jak na warsztaty. Na Toruń Blog Meeting były tłumy, ale co z tego jeśli poznałem się jedynie z paroma osobami, których imiona nawet nie pamiętam (nie wspominając nawet o blogu), a po (dwóch) prelekcjach 90% ludzi wyszło. Po blogUPie każdego kto przyszedł jestem w stanie wymienić z imienia i z adresu bloga.

Mimo, że mogę być uważany za stronniczego to obiektywnie uważam, że to spotkanie wypadło lepiej mimo potknięć, których nie mogło zabraknąć.

Ludzie

Były osoby prowadzące mniej lub bardziej znane blogi. Oto one:

 

A Krzysztofa, Paulinę i Elę mocno zachęcam do założenia bloga!

Podsumowanie

Jak na pierwsze spotkanie było bardzo dobrze! Mam nadzieję, że na następnych pojawi się jeszcze więcej blogerów, a organizatorzy poprawią to co warto poprawić.

Fajnie by było gdyby blogUP tak samo jak WordUP wyrobił sobie taką renomę, aby był również organizowany również w innych miastach. Będę do tego zachęcał.

 

 

Opublikowany przez Kuba Mikita

Miłośnik minimalizmu i prostoty, bo nie potrafi stworzyć niczego ładnego. Ma kołdrę, na której wypisane są funkcje WordPressa.

4 odpowiedzi na “blogUP Toruń – relacja”

 1. Cześć!

  Jako organizator TBM powiem tylko tyle: poznałeś tyle osób, ile chciałem poznać, zapamietałeś tyle, ile chciałeś zapamiętać. Po prelekcjach większosć wyszła, ale wciąż zostało kilkanaście osób. Była więc szansa poznać nawet więcej nowych blogerów niż na BlogUPie :)

  Niemniej trzymam kciuki za BlogUP – potrzebne są uzupełniające się formuły spotkań, tak by każdy znalazł coś dla siebie.

  I zapraszam na kolejny TBM – może znajdziesz coś dla siebie i Ty.

   1. Toruń Blog Meeting – tak, 30 września.
    BlogUP też we wrześniu :)

   2. Jeżeli mowa o TBM – 30 września. Z BlogUPem nie mam pojęcia :)

Możliwość komentowania została wyłączona.